Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tace kuchenne

( ilość produktów: 84 )

Taca, choć sama w sobie nie jest skomplikowanym naczyniem czy też akcesorium, potrzebna jest praktycznie w każdym domu. Ponadto — trudno sobie wyobrazić brak tacy w jakiejkolwiek klasy lokalu gastronomicznym. Na domodeo24.pl znajdziesz różnego typu tace do domu, jak i do swojego lokalu, jeśli takowy prowadzisz. Tace minimalistyczne i tace ozdobne. Sprawdź tylko naszą szeroką ofertę tac: drewnianych, aluminiowych oraz metalowych.

Rodzaje tac

Tace drewniane i z innych surowców występują powszechnie w licznych odsłonach. I tak oto można wybierać pomiędzy klasycznymi, płaskimi tacami, tacami głębokimi, a nawet — specjalnymi tacami wyposażonymi w nóżki, dzięki którym można łatwo zjeść posiłek na przykład w łóżku. Oprócz tych najbardziej podstawowych odsłon tac domodeo24.pl oferuje ponadto eleganckie patery, czyli jednopoziomowe bądź wielopoziomowe tace przeznaczone szczególnie do serwowania owoców i ciast. Nadają się one do tego zdecydowanie lepiej niż proste i obszerne tace metalowe prostokątne. Przyglądając się uważniej tacom z witryny domodeo24.pl szybko zorientujesz się w nawet najdrobniejszych różnicach, a zatem znajdziesz tutaj: tace w kolorze srebrnym, złotym czy miedzianym — wśród tac metalowych, tace typowo drewniane, jak i tace w kolorach najbardziej fantazyjnych, jak na przykład intensywny róż. Niezależnie od tego, w jakim celu tacy poszukujesz, to właśnie u nas odnajdziesz ten właściwy wariant. Wiele osób poszukuje po prostu tacy stabilnej i praktycznej, aby dobrze spełniała swoje zadanie podczas przenoszenia posiłków. Inni — pragną tacy pełniącej docelowo głównie funkcję dekoracyjną. Zarówno proste modele, jak i te bardzo ozdobne znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Taca czy patera?

Bywają takie modele tego rodzaju naczyń, że mogą one pełnić swoje funkcje praktycznie wymiennie. Jednak zasadniczo patera służy do serwowania różnego typu smakołyków, taca zaś — raczej do ich transportu. W przypadku takich modeli, jak na przykład taca drewniana podłużna 40 × 20 cm tace drewniane sprawdzają się znakomicie jako patery i na odwrót — są także patery metalowe, które z powodzeniem posłużyć mogą jako tace bądź dekoracyjne talerze, czego przykładem jest, chociażby dekoracyjna patera złota 32 cm. Najczęściej jednak najlepsze patery to te wysokie, piętrowe, widywane powszechnie jeszcze na obrazach typu martwa natura sprzed wieków. Trzeba przyznać, że obłożona apetycznymi owocami piętrowa patera wygląda naprawdę majestatycznie i zarazem — kusząco.

Akcesorium i dekoracja w jednym

Na szczęście zarówno tace, jak i patery mogą pełnić w jednym gospodarstwie domowym jednocześnie swoje funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Przeważnie to dekoracyjna taca sporadycznie pełni funkcję akcesorium do podawania posiłków, na przykład podczas wizyty gości. Nawet jeżeli w różnego rodzaju barach szybkiej obsługi i bistrach tace metalowe prostokątne służą raczej do ułatwienia tejże szybkiej obsługi, to nadal warto zadbać o ich, chociażby elementarną estetykę. W końcu tam, gdzie klienci widzą tace odrapane czy porysowane, cały lokal robi na nich adekwatne wrażenie. Typowo dekoracyjne tace przydadzą się raczej do gastronomii z nieco wyższej półki. Te w kolorze złotym, zachowując atrakcyjną cenę oraz pozostając stosunkowo lekkie, nie różnią się pod względem wizualnym od pozłacanych tac najdroższych marek. Domodeo24.pl nadal jednak swoją ofertę kieruje do osób, jakich jest w naszym kraju najwięcej, czyli tych średnio zamożnych.

Dzięki takim gadżetom nawet w przeciętnym domu może wyglądać jak w pałacu. Okrągłe tace metalowe w zależności od modelu, przypominać mogą zatem zastawę zarówno bardzo luksusową, jak i nieco zabytkową, w jak najlepszym tego znaczenia pojęciu. Zarówno srebrne, jak i złote okrągłe tace, stylizowane na pokryte patyną i w charakterystyczny sposób „spękane” pasują do kuchni oraz jadalni zaaranżowanej na staroświecką, jak i do nowoczesnych pomieszczeń tego typu. Większość spośród tac oraz pater dostępnych obecnie na domodeo24.pl bardzo dobrze wpisuje się również w eklektyczne nieco wnętrza szalenie modnego właściwie wszędzie stylu industrialnego. Dotyczy to zarówno tac metalowych, jak i tych drewnianych.

Taca czy deska?

Nawiązując do tego ostatniego stylu — daje on również dużą przestrzeń do ciekawych improwizacji. I tak oto coraz częściej klasyczne deski do krojenia przejmują funkcję designerskich tac. Takie deski możesz kupić oczywiście w domodeo24.pl, pojedynczo albo w zestawach. Oprócz tego w tej kategorii znajdziesz także:

  • podkładki na stół pod talerze
  • ozdoby na ścianę
  • serwetniki i inne akcesoria na stół

Na drewnianej desce znacznie łatwiej niż nosić na tacy jest po prostu zaserwować różnego rodzaju dania. Nie trzeba wcale ograniczać się przy tym do popularnej deski serów albo deski mięs. Najlepiej poeksperymentować samodzielnie tak, aby nakryty stół wyglądał: i pięknie, i smacznie i modnie! A wszystko to za pomocą przystępnych cenowo artykułów do domu i do kuchni prosto ze sklepu domodeo24.pl!

pixel