Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Altana ogrodowa z tarasem - Najpiękniejsze projekty i inspiracje

2023-03-10
Altana ogrodowa z tarasem - Najpiękniejsze projekty i inspiracje
Drewniane altany ogrodowe - jak wybrać najlepszą opcję dla Twojego ogrodu

Drewniane altany ogrodowe- jak wybrać najlepszą opcję dla Twojego ogrodu

Zapewne wiele razy zastanawiałeś się, jak w piękny sposób zagospodarować swój ogród. Jednym z najlepszych pomysłów jest postawienie altanki ogrodowej. Takie rozwiązanie zapewni Ci nie tylko wspaniałe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również piękne i stylowe uzupełnienie aranżacji ogrodu.

Rozmiar i kształt

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar i kształt altany. Warto dokładnie przeanalizować, ile miejsca mamy do dyspozycji w ogrodzie i na tej podstawie wybrać altanę, która będzie do niego idealnie pasować. Kształt altany również jest ważny - mogą być to modele okrągłe, kwadratowe lub prostokątne.

Materiał

Drewno to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do budowy altan ogrodowych. Należy jednak pamiętać, że rodzaj drewna może mieć wpływ na trwałość i wytrzymałość altany. Wyróżniamy kilka gatunków drewna, które najlepiej sprawdzają się przy budowie altan: świerk, modrzew, cedr lub dąb.

Konstrukcja

Konstrukcja altany również ma znaczenie. Musi być solidna i dobrze spasowana. Warto zwrócić uwagę na sposób łączenia elementów konstrukcyjnych, czyli na przykład na sposób łączenia belek, co może mieć wpływ na wytrzymałość całej konstrukcji.

Kolor

Kolor altany również jest ważny. Warto wybrać kolor, który będzie dobrze współgrał z ogrodem i architekturą domu. Drewniane altany mogą być pomalowane na wiele różnych kolorów, ale najczęściej spotykane są odcienie brązu, zielonego i białego.

Części dodatkowe

Niektóre altany mają dodatkowe elementy, takie jak daszki, okiennice, drzwi, ławki lub stoły. Przy wyborze altany warto zwrócić uwagę na to, czy posiadanie takich elementów jest dla nas ważne i czy spełniają nasze potrzeby. Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania takich dodatków, aby były one trwałe i funkcjonalne przez długi czas.

Gdy już rozplanujemy piękną, wymarzoną altanę, nie zapomnijmy o dodatkach! To właśnie one dodają magii temu miejscu, sprawiają, że altana staje się prawdziwym ucieleśnieniem naszych marzeń.

Lampki wokoło: Wszechświat staje się naszym ulubionym artystą, malując niesamowite pejzaże na niebie. Aby podtrzymać tę magię o zmroku, lampki wokoło altany wprowadzą romantyczną aurę i sprawią, że każda noc będzie jak spektakl świateł, do którego będziemy mieli frontowy widok.

Girlandy roślinne: Przyroda to nasza największa inspiracja, więc dlaczego nie wkomponować jej jeszcze bardziej w nasze marzenie o altanie? Girlandy z bujnymi roślinami przypomną nam o naszym związku z naturą i ożywią to miejsce swoją świeżością.

Kolorowe poduszki ogrodowe: Miękkość i przyjemność, to są dokładnie te uczucia, które pragniemy poczuć na naszej altanie. Duża poduszka ogrodowa ożywi przestrzeń, nadając jej osobisty charakter i przyciągając nas jak magnes. pokrowce na poduszki ogrodowe, wnoszą do naszej altany niepowtarzalną aurę! Są jak klejnoty, które pięknie zdobią nasze miękkie obłoczki i podkreślają ich wyjątkowy charakter. Gdy nasze spojrzenie spoczywa na tych misternie wykonanych detalach, serce bije szybciej z radości i zachwytu.

Wiszące doniczki: To niezwykły sposób na wyeksponowanie pięknych roślin i stworzenie wspaniałego ogrodowego muralu. Doniczki zwisające nad głową sprawią, że poczujemy się jak w magicznym ogrodzie, gdzie rośliny są jak szmaragdy w zieleni.

Dywany i chodniki: Bo oto i ona - harmonia i ciepło. Dywanik czy chodnik to dodatek, który nadaje altanie przytulności i uczucie domowego ogniska, gdzie każdy krok jest jak miękki uścisk.

Meble z wikliny: Wiklina jest symbolem natury i prostoty. Meble z tego materiału to jak zaproszenie do odpoczynku w zgodzie z otaczającym nas światem. I niech nasze serce tęskni za niespiesznymi chwilami spędzonymi na wiklinowym fotelu.

Zasłony lub zewnętrzne rolety: Czasem potrzebujemy intymności i chwili tylko dla siebie. Zasłony czy rolety na altanie pozwolą nam stworzyć swoisty kącik, gdzie będziemy mogli cieszyć się prywatnością i uciec od zgiełku świata.

Stolik i pufy: Te niepozorne elementy towarzysze naszego odpoczynku. Stolik na kawę i pufy na wygodne siedzenie to must-have w naszej altanie. One stworzą nam przestrzeń do rozmów, śmiechu i radości.

Podsumowanie

Drewniane altany ogrodowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą spędzać czas na świeżym powietrzu w pięknie urządzonym ogrodzie. Podczas wyboru altany warto zwrócić uwagę na jej rozmiar, kształt, materiał, konstrukcję, kolor oraz ewentualne dodatkowe elementy. Wybierając solidną i dobrze wykonaną altanę, będziemy cieszyć się jej pięknem i funkcjonalnością przez wiele lat.

Polecane

Altana ogrodowa  Florida 3,4x4m

Altana ogrodowa Florida 3,4x4m

2 189,00 zł brutto/1szt.
Altana ogrodowa Hardtop  3,9x3,2m

Altana ogrodowa Hardtop 3,9x3,2m

4 580,00 zł brutto/1szt.
pixel