Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

MATY, OSŁONY WIKLINOWE NA BALKON

( ilość produktów: 6 )

Maty i osłony wiklinowe na balkon

Jeśli chcesz uchronić się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, zapewnić osłonę przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem w cieplejsze pory roku bądź też częściowo osłonić rośliny balkonowe przed zbyt silnym podmuchem wiatru, warto zainwestować w osłony balkonowe. Zastanawiając się, która opcja będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb domowników, warto rozważyć takie czynniki, jak intensywność zacienienia, ochrona przed wiatrem, ochrona prywatności, uprawa roślin balkonowych bądź jej brak czy też w końcu względy finansowe.

Jeśli zacienienie i ochrona prywatności nie muszą być całkowite, idealnym wyborem może okazać się mata wiklinowa na balkon. Wykonane są w całości z naturalnych, ekologicznych i w 100% biodegradowalnych materiałów, dlatego też idealnie sprawdzą się również u osób, które mają na względzie ochronę środowiska czy zmniejszenie śladu węglowego podczas produkcji. Ponadto, warto podkreślić, że takie osłonki wiklinowe na balkon będą idealnie pasowały do różnych kompozycji roślinnych (również ze względu na swój kolor, który będzie pasował do każdego rodzaju kwiatów), dzięki czemu nadadzą balkonowi nieco rustykalnej aranżacji. Zapewnią jednocześnie odpowiednią ilość cienia oraz prywatności. Takie maty sprawdzą się w szczególności dla osób hodujących rośliny na balkonach od strony południowej, gdzie nasłonecznienie jest bardzo duże, co może bardzo niekorzystnie wpłynąć na uprawę roślinności (zasychanie i więdnięcie ze względu na zbyt dużą ekspozycję na słońce w ciepłe pory roku – w szczególności w upały).

Osłona wiklinowa na balkon – zalety

Decydując się na osłonę wiklinową na balkon, warto mieć na uwadze, że posiada ona liczne zalety i niewiele wad, przez co jest dosyć często wybierana do zamontowania na balkonach – zarówno tych w blokach i apartamentach, jak i w domkach jednorodzinnych. Do jej zalet można zaliczyć:

  • częściową ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem – taka mata w większości blokuje napływ promieni słonecznych, dając częściowe zacienienie, dzięki czemu będzie chronić przed nagrzewaniem się przedmiotów pozostawionych na balkonie i przed więdnięciem lub usychaniem kwiatów balkonowych. Zapewni również przyjemny cień podczas wypoczynku na świeżym powietrzu;
  • ochronę środowiska naturalnego – wiklina jest naturalnym surowcem, który jest w 100% biodegradowalny, nie wymaga dodatkowego przetwarzania podczas utylizacji i może być w całości kompostowany. Dodatkowo nie wymaga obróbki chemicznej, dzięki czemu nawet sam proces produkcji nie powoduje nadmiernej emisji CO² do atmosfery. Osoby decydujące się na taki produkt, nie będą pozostawiały dużego śladu węglowego;
  • łatwy montaż – maty wiklinowe na ogrodzenie czy balkon nie tylko mają prostą konstrukcję, ale również ich montaż jest niezwykle prosty i szybki. Takie rozwiązanie nie tylko pomaga zaoszczędzić czas, ale również pozwala na szybkie odpięcie, schowanie maty na chłodniejsze pory roku oraz jej ponowny montaż, kiedy nadejdzie wiosna czy lato;
  • ekonomiczność – proces produkcji takich mat nie tylko nie wymaga dużego nakładu pracy czy czasu albo specjalistycznych maszyn, ale też sam surowiec nie jest drogi, co przekłada się na bardzo atrakcyjną cenę tego typu osłon na balkony.

W ofercie sklepu internetowego Domodeo24 dostępny jest szeroki wybór mat wiklinowych na balkon w różnych rozmiarach i o zróżnicowanej gęstości, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią opcję. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją naszego asortymentu.

pixel