Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PALENISKA OGRODOWE

( ilość produktów: 45 )

Któż nie lubi spędzać wolnego czasu na świeżym powietrzu, gromadząc się z bliskimi osobami wokół płonącego ogniska. Majestatyczny ogień emanuje delikatnym blaskiem, tworząc ciepłą i magiczną atmosferę. Jednak urządzanie ogniska nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Wiąże się to z koniecznością przygotowania odpowiedniego miejsca w ogrodzie, długotrwałym rozpalaniem ognia, a następnie, po zakończeniu biesiadowania z mozolnym sprzątaniem całego terenu. W naszym sklepie przygotowaliśmy coś, co może znacznie ułatwić cały proces. Nowoczesne paleniska ogrodowe wymagają znacznie mniej czynności do ich rozpalenia, a późniejsze czyszczenie — nie sprawia problemów. Idealnie sprawdzą się jako źródła przyjemnego ciepła i naturalnego światła w chłodniejsze wiosenne wieczory. 

Stylowe paleniska do ogrodu

Paleniska ogrodowe są niezwykle praktycznym elementem wyposażenia. Ich konstrukcja umożliwia szybkie rozpalenie i podtrzymanie ognia. Wysokie krawędzie chronią płomień przed podmuchami wiatru oraz zapobiegają przedostawaniu się rozżarzonych drobinek poza obręb paleniska. Korzystanie z paleniska nie wymaga specjalnego przygotowania terenu, jak ma to miejsce w przypadku ogniska. Dużą zaletą palenisk jest pełna mobilność, która umożliwia ustawienie ich w dowolnym miejscu w ogrodzie. Nie niszczą wypielęgnowanego trawnika oraz bardzo łatwo się je czyści z popiołu i osadu. Wybrane modele z naszej oferty posiadają dodatkowe wyposażenie w postaci narzędzi do czyszczenia, kratki grillowej oraz siatki do łapania iskier. Oprócz walorów praktycznych palenisko będzie także bardzo efektowną ozdobą każdego ogrodu i patio.

Bezpieczny sposób na ognisko

Wysokie krawędzie paleniska oraz dodatkowa siatka chroniąca przed rozwiewaniem żaru i popiołu sprawiają, że ryzyko przeniesienia ognia poza jego obręb jest bardzo małe. Dlatego, paleniska ogrodowe są znacznie bezpieczniejszym sposobem cieszenia się pięknem i ciepłem ognia niż tradycyjne ognisko. Są to przedmioty bardzo wszechstronne, które pełnią w ogrodzie kilka funkcji. Nie sposób nie zauważyć ich wyjątkowego piękna, które doskonale udekoruje ogród i rozświetli go romantycznym światłem, które pozwoli na wielogodzinne biesiadowanie po zapadnięciu zmroku. Wspaniale zastąpi ognisko, w którym w bezpieczny sposób upieczesz kiełbaski i ziemniaki. Modele o dużej średnicy wyposażone w ruszt to idealne rozwiązanie do urządzenia przytulnego kącika grillowego. Opalane drewnem palenisko pozwala na przygotowanie pysznego posiłku na żywym ogniu oraz wzbogaca potrawy o wyjątkowy aromat. 

Paleniska o wyjątkowych walorach ozdobnych

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy bardzo wiele modeli palenisk różniących się wielkością, średnicą, zastosowanymi materiałami, dodatkowym wyposażeniem oraz wyglądem. Szczególne wrażenie sprawiają paleniska ogrodowe w stylu rustykalnym, wykonane z metalu w rdzawym kolorze z pokrywą udekorowaną wyciętymi laserowo kształtami przedstawiającymi leśną florę i faunę. Dla tradycjonalistów mamy paleniska o minimalistycznym wyglądzie, posiadające podstawę w formie trójnogu lub krzyżaka. W nowocześnie urządzonym ogrodzie sprawdzą się modele o nietypowym kształcie podstawy i perforowanym palenisku w formie kosza. Posiadamy także paleniska wykonane ze stali i ceramiki posiadające bardzo praktyczny stolik.

pixel