Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Meble ogrodowe z technorattanu

( ilość produktów: 150 )

RattanArt | Meble ogrodowe z technorattanu - zestawy mebli

Zakup mebli wykonanych z prawdziwego rattanu, tj. materiału pozyskiwanego z palmy rotangowej (kalamusa), może bardzo mocno obciążyć budżet domowy. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej producentów mebli szuka dobrej formy jego imitacji. Technorattan to jeden z najpiękniejszych materiałów używanych do produkcji wypoczynkowych mebli ogrodowych, którego zalety zauważa coraz więcej nabywców. W naszym sklepie Domodeo24 znajdziesz wiele produktów z technorattanu, w tym fotele, meble, krzesła, leżaki, komplety i stoły. Przejrzyj wszystkie!

Technorattan – materiał, który warto poznać z bliska

Technorattan to nowocześnie brzmiąca nazwa, która opisuje dość dokładnie sztuczną, co nie znaczy gorszą niż pierwowzór, imitację prawdziwego rattanu. Materiał ten wykonuje się z polietylenu HDPE lub poliuteranu, czyli dwóch surowców, które wykazują szczególnie dobre właściwości techniczne i parametry użytkowe. Charakterystyczne splecione ze sobą pojedyncze włókna wyglądają wspaniale w każdej przydomowej aranżacji i zwracają na siebie mnóstwo uwagi, nawiązują bezpośrednio do natury i to ich przewaga względem gładkich, ewidentnie sztucznych surowców.

Technorattan znakomicie się sprawdzi w:

 • meblach ogrodowych,
 • krzesłach, fotelach i leżakach na balkon,
 • pufach tarasowych,
 • altanach i ogrodach zimowych,
 • jednym słowem wszędzie tam, gdzie będzie miał związek z naturą.

W efekcie po zalety technorattanu Polacy sięgają coraz częściej. Do niedawna przewagę miał standardowy plastik oraz meble wykonane z metalu, jednak to technorattan notuje stały przyrost zainteresowania wśród młodszych i starszych klientów.

Technorattan – zalety i atuty

Komplety mebli ogrodowych wykonane z technorattanu mają wiele bardzo istotnych zalet wynikających z zastosowania tego materiału. Wszystkie sprawiają, że nie bez powodu surowiec ten uznaje się w środowisku za najciekawszy.

 • Jest bardzo trwały. Technorattan jest w zasadzie w stu procentach odporny na działanie bardzo niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz czy bezpośrednie promienie słoneczne. Materiał zachowuje swoją stylistykę przez wiele lat.
 • Jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Technorattan to materiał sztuczny, dlatego nie chłonie wody oraz innych zanieczyszczeń. W efekcie większość zabrudzeń zastyga wyłącznie na jego zewnętrznej powierzchni. Wystarczy przetrzeć najbardziej zabrudzone i wyeksploatowane miejsca miękką ściereczką z dodatkiem delikatnego detergentu.
 • Jest atrakcyjny wizualnie. Technorattan wyglądem bezpośrednio nawiązuje do natury, dlatego od razu widać jego zewnętrzny charakter. Z tego względu zastosowania tego materiału nie da się pomylić z niczym innym – każdy wie, w jakim celu powstał.
 • Jest bardzo przyjemny w dotyku. Technorattan jest miękki i ma gładką powierzchnię, dlatego sprawdzi się rewelacyjnie w przypadku kompletów mebli ogrodowych.

Ciekawe atrybuty technorattanu

Technorattan to bardzo wdzięczny materiał dla producentów, którzy dzięki łatwości jego obróbki można z niego stworzyć naprawdę piękne i niespotykane dzieła. Szczególnie duże znaczenie w kwestii wyboru odpowiedniego wypoczynkowego mebla ogrodowego ma jego kolorystyka. Technorattan, ze względu na to, że jest całkowicie sztuczny, można zabarwić na praktycznie każdy kolor – zarówno na czerń, jak i biel. W wielu modelach można także odwzorować naturalną barwę drewna. W ten sposób klienci mogą z łatwością dopasować odcień technorattanu do innych elementów wyposażenia swojego tarasu, ogrodu, ogrodu zimowego bądź balkonu.

Zewnętrzna powierzchnia technorattanu jest matowa lub satynowa i nie dzieje się to bez powodu. Poza oczywistą próbą upodobnienia technorattanu do kalmusa rotangowego tak naprawdę matowa powierzchnia ma także wiele innych zalet. Między innymi nie widać na niej odcisków palców. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku, gdy na balkonie lub tarasie wypoczywają małe dzieci, lub gdy często organizujemy grillowe spotkania ze znajomymi. Ponadto jest bardzo wygodny w użytkowaniu – technorattan nie odbija światła i nie razi promieniami podczas wypoczynku w pełnym słońcu.

Meble ogrodowe z technorattanu – jakie wybrać?

Technorattan to materiał o wielu obliczach, a tym samym także o szerokim zastosowaniach. Warto go wykorzystać w:

 • kompletach mebli wypoczynkowych,
 • stołach – zarówno tych dużych, jak i mniejszych,
 • krzesełkach, szezlongach i fotelach,
 • pufach i podnóżkach,
 • a nawet pojemnikach i zbiornikach na odpadki czy do przechowywania akcesoriów ogrodowych.

W naszym sklepie znajdziesz meble ogrodowe w kompletach, które zdecydowanie warto zakupić i w ten sposób stworzyć przydomową, piękną aranżację. Wszystkie meble ogrodowe wypoczynkowe dostępne w Domodeo24 są oryginalne, nowe i mają odpowiednio długą ochronę gwarancyjną. Ponadto dostarczamy je do klientów tak szybko, jak to możliwe, dbając jednocześnie o zastosowanie odpowiednio wytrzymałych opakowań ochronnych. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące całego asortymentu Domodeo24.

pixel