Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

MEBLE OGRODOWE DREWNIANE

( ilość produktów: 43 )

Meble ogrodowe nie muszą koniecznie kojarzyć się z plastikowymi, lekkimi zestawami spotykanymi przed tanimi barami w towarzystwie reklamowego parasola. Jeden gwałtowniejszy podmuch wiatru, a plastikowe krzesła przewracają się. Nie wyglądają one zresztą szczególnie elegancko. U siebie warto postawić na meble ogrodowe z drewna — bez względu na to, czy przed domem, czy może przed swoim lokalem gastronomicznym albo na przykład na działce, czy tarasie. Takie meble, chociaż nadal są meblami przeznaczonymi do użytku na zewnątrz, wyglądają wręcz luksusowo przy relatywnie niewielkich kosztach.

Meble do ogrodu i nie tylko

Meble ogrodowe przechodzą różne metamorfozy i, chociaż ich starsze modele nie tracą wybitnie na aktualności, wciąż pojawiają się nowe. Takie meble to inwestycja na lata. Co kilka sezonów warto wymienić swój komplet na inny, ciekawy, chociażby dlatego, że pod wpływem warunków atmosferycznych są one nieco mniej żywotne niż meble w domu. Ponadto — mimo wszystko zarówno trendy w ogrodowej modzie, jak i upodobania ich użytkowników po prostu się zmieniają. Właśnie dlatego przez kilka lat w Twoim ogrodzie królować mogą ławy ogrodowe z drewna, w innym zaś — na przykład leżanki na drewnianych stelażach. Wśród ogrodowych mebli zdecydowanie ponadczasowe są zestawy typu stół i krzesła albo ławy i stoły drewniane ogrodowe.

Drewno, pomimo popularności jego zamienników, na przykład technorattanu albo innych tworzyw sztucznych, tak naprawdę nigdy nie wyszło z mody, jeżeli chodzi o surowiec do produkcji ogrodowych mebli. Bywa, że drewniane meble oraz ogrodowe akcesoria są elementami aranżacji przestrzeni niejako dlatego, że zostały tam jeszcze po poprzednich właścicielach, a nawet — po poprzednich pokoleniach. Niemniej meble ogrodowe z drewna litego w nowoczesnym wydaniu na pewno nadają zagospodarowanej za ich pomocą przestrzeni świeższego wyglądu. Ponadto — wcale nie jest powiedziane, że właśnie te nowe meble miałyby być mniej trwałe. Drewno, chociaż stanowi materiał stosunkowo solidny, w końcu ulega oddziaływaniu czynników takich jak: wilgoć, czas itp. W końcu przychodzi zatem pora na wymianę nawet najbardziej ukochanej ogrodowej ławeczki po babci, zjedzonej przez korniki, na meble znacznie bardziej „na czasie”. Właśnie takie znajdziecie w witrynie domodeo24.pl!

Nowoczesne meble ogrodowe

Już na pierwszy rzut oka widać różnicę pomiędzy drewnianymi meblami do ogrodu najnowszej generacji a tymi starszymi. Lata temu takie meble były projektowane w zupełnie inny sposób. O ile obecnie stawiamy na komfort oraz na minimalizm form, to dawniej znacznie bardziej liczyły się, chociażby dekoracyjne rzeźbienia czy wycięcia. Meble starszej generacji mają także często tę cechę, że powstawały jako meble prowizoryczne i jako takie przetrwały relatywnie długo. Jeżeli właśnie takie, wykonane z tego, co było akurat w zasięgu ręki, meble ogrodowe z drewna znajdują się na twojej działce — najwyższa pora wymienić je na coś godnego XXI wieku! Zamiast klasycznych zestawów, obejmujących głównie ławy i stoły, do swojego ogrodu możesz obecnie wstawić cały zestaw wypoczynkowy, nieodbiegający od tego w reprezentacyjnym salonie!

Taki zestaw, na ramie wykonanej chociażby z litego drewna akacjowego, prezentuje się okazale i elegancko, jednocześnie pozostając bardzo praktycznym. Meble do wnętrz mogą być meblami tapicerowanymi w całości. Tymczasem ich odpowiedniki, takie jak na przykład komplet wypoczynkowy mebli ogrodowych z drewna, pokryte są jedynie z wierzchu miękkimi gąbkami i poduszkami. Dzięki temu o wiele łatwiej zachować je w czystości i nie dopuścić do zniszczenia pokrytych tkaniną elementów pod wpływem wilgoci oraz innych czynników. Takie meble świetnie sprawdzają się w altanach, na werandach, jak i na tarasach. Zwłaszcza w ciepłe dni warto przenieść zatem swój tzw. living room na zewnątrz. Każdy taki komplet wyposażony jest w funkcjonalny stolik kawowy, zatem można przy nim przyjmować gości dokładnie tak samo, jak we wnętrzach.

Dla rodziny

Jeżeli lubisz jednak biesiadować z rodziną lub przyjaciółmi na działce i poszukujesz po prostu dużego zestawu mebli typu stół i krzesła — to także na domodeo24.pl znajdziesz coś właśnie dla Was. Oferujemy między innymi 9-częściowy zestaw mebli ogrodowych obejmujący właśnie duży stół oraz 8 krzeseł. Taki zestaw, w neutralnym, szarym kolorze sprawdzi się na zewnątrz, gdzie łatwo o zanieczyszczenia, a także — przy małych dzieciach. Zamiast bardzo eleganckiego zestawu z elementami tkanin lepiej wówczas postawić właśnie taki, jeszcze prostszy w utrzymaniu go w czystości komplet. Meble ogrodowe z drewna litego znajdujące się w 9-częściowym, szarym zestawie są ponadto meblami składanymi, niezajmującymi zbyt wiele miejsca, które w prosty sposób przechowasz w dowolnym, odpowiednio dużym budynku lub schowku, na przykład wówczas, kiedy korzystasz z nich tylko w weekendy. To bardzo dobre rozwiązanie na działkę i wszelkiego typu nieoczekiwane okazje gromadzące dużą liczbę osób, gdy wyjątkowo brakuje dodatkowych krzeseł — nie tylko na zewnątrz.

pixel