Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FOTELE BIUROWE

( ilość produktów: 2 )

Praca przed komputerem wymaga stworzenia odpowiednich warunków, aby nie powodowała dyskomfortu i bólu pleców. Konieczny jest więc dobór komfortowego i przede wszystkim zgodnego z wszelkimi normami fotela biurowego. Jak więc dobrać tego typu mebel do domowego biura, by być zadowolonym z wygody użytkowania?

Fotele biurowe dopasowane do potrzeb użytkownika

Nietrudno zgadnąć, że elementem, który ma największy wpływ na wygodę podczas pracy przed komputerem, jest właśnie fotel biurowy. Aby dobrać idealny model, musisz zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Przede wszystkim krzesło powinno zapewniać odpowiednie napięcie wszystkich grup mięśniowych oraz swobodny przepływ krwi. Jest to czynnik zapobiegający bardzo nieprzyjemnym skurczom mięśni, które dodatkowo przyczyniają się do dyskomfortu i w efekcie mogą doprowadzić do zaburzeń układu ruchu. Ponadto fotel, który przeznaczony jest do pracy przy komputerze, powinien być wyposażony w funkcję regulacji wysokości, dzięki czemu można indywidualnie dopasować wysokość siedziska do swojego wzrostu. Co więcej, oparcie fotela, które służy odciążeniu mięśni grzbietowych, powinno być również zdrowe dla kręgosłupa. Dobrze, by oparcie dawało możliwość odchylania się do tyłu. Warto wybierać fotele biurowe z podłokietnikami, które także sprzyjają odpowiedniej postawie. Doskonałym rozwiązaniem zwiększającym komfort podczas pracy jest też zagłówek.

Na co zwracać uwagę przy wyborze foteli biurowych?

Wybierając odpowiedni fotel biurowy, musisz zwrócić też uwagę na jego wykończenie. Materiał, z jakiego wykonane jest takie krzesło, powinien nie tylko być dobrany do wystroju wnętrza, ale także cechować się wytrzymałością. Jest to bowiem powierzchnia narażona na codzienne użytkowanie. Warto więc zdecydować się na materiał, który nie zużyje się zbyt szybko, będzie łatwy w utrzymaniu w czystości oraz wygodny podczas siedzenia. W naszym sklepie do wyboru jest skóra naturalna i ekologiczna, materiał tekstylny czy plastik – każde z tych tworzyw ma swoje wady i zalety, dlatego dobrze jest je przeanalizować przed zakupem. Niezależnie jednak od materiału fotele biurowe powinny być przede wszystkim dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli szukasz wysokiej jakości foteli biurowych, koniecznie przejrzyj ofertę naszego sklepu Domodeo24.

pixel