Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

NOWOCZESNE MATY I OSŁONY BALKONOWE

( ilość produktów: 51 )

Osłonięcie balkonu niesie ze sobą wiele korzyści, jak chociażby poprawa względów estetycznych, zwiększenie prywatności, zatrzymywanie części niesionych przez wiatr zanieczyszczeń, jak liście drzew, płatki kwiatów, gałązki oraz inne, ochrona przed nagrzewaniem znajdujących się na balkonie przedmiotów przez promienie słoneczne, częściowa ochrona przed wiatrem, a także poprawa warunków uprawy roślin balkonowych. Wiadomo, że balkon w bloku najczęściej jest ogrodzony balustradą z metalowymi prętami, które w żaden sposób nie zapewniają prywatności, nie dają cienia ani nie chronią przed zbyt silnym wiatrem, dlatego dobrym pomysłem może być zastosowanie nowoczesnych osłon balkonowych lub mat. Niesie to ze sobą liczne udogodnienia, jak zapewnienie prywatności podczas wypoczynku na zewnątrz – czy to podczas opalania się na leżaku, czy też spożywania wspólnego posiłku na świeżym powietrzu. W niektórych budynkach deweloperzy montują przezroczyste szyby, które pomimo ochrony przed wiatrem i zanieczyszczeniami nadal nie zapewniają prywatności, ochrony przed zbyt silnym nasłonecznieniem czy też nie poprawiają względów estetycznych. W takim przypadku można zastosować maty osłonowe na balkon w wybranym przez siebie kolorze, co zapobiegnie wymienionym powyżej niedogodnościom.

Wśród rodzajów osłon najpopularniejsze są panele osłaniające, maty i kratownice. W sklepie internetowym Domodeo24 znajduje się bogaty asortyment osłon balkonowych renomowanych polskich i europejskich producentów oraz wysokiej jakości mat na balkony wykonanych z tworzyw sztucznych czy też ekologicznych. Dostępne są w różnych rozmiarach, więc każdy znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Osłony balkonowe i maty – na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

W zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pomogą w wyborze odpowiedniej osłony balkonowej:

  • Stopień zacienienia – zależny jest od materiału, z jakiego została wykonana osłona. Najczęściej stosuje się osłony balkonowe z tworzywa sztucznego, szkła czy metalu. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem świadomości społecznej w zakresie troski o środowisko naturalne, coraz więcej osób decyduje się jednak na maty czy osłony wykonane z surowców naturalnych, takich jak rattan, bambus, trzcina, wierzba, wrzos, naturalna paproć czy nawet na kratownice porośnięte bujnymi pnączami. Jeżeli najistotniejsze dla Ciebie jest uzyskanie skutecznego zacienienia, warto zdecydować się na osłony takie jak płyty z tworzywa czy barwionego szkła, lub na osłony rattanowe, które nie przepuszczają promieni słonecznych. Jeśli to nie jest istotna kwestia i chcesz wpuścić trochę słońca, można postawić na matę osłonową na balkon wykonaną z naturalnej paproci czy kratownice porośnięte roślinami.
  • Ochrona prywatności – podobnie, jak w przypadku stopnia zacienienia, chcąc uchronić się całkowicie przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, warto postawić na panele z tworzywa sztucznego, rattanu, barwionego szkła czy bardzo gęsto ułożonego ogrodzenia z trzciny. Jeśli z kolei nie ma takiego problemu, można zdecydować się na takie rozwiązania, jak ogrodzenie z naturalnej paproci, wrzosu lub na osłony wiklinowe.
  • Uprawa roślin balkonowych – osłony balkonowe są szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku balkonów usytuowanych od strony południowej. Dzięki nim unikniemy ryzyka poparzenia liści roślin, a ziemia w donicy nie będzie tak szybko wysychać. Chcąc uprawiać rośliny balkonowe można zdecydować się m.in. na osłony częściowo przepuszczające promienie słoneczne, na przykład z włókien naturalnych, takie jak: mata ogrodzeniowa z wrzosu, naturalnej paproci czy wierzby, ogrodzenie z trzciny albo z bambusa. Należy też zwrócić uwagę, aby osłony, na jakie się zdecydujemy, były odporne na promieniowanie UV - zwłaszcza w przypadku osłon wykonanych z tworzyw sztucznych.
pixel