Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

STOJAKI NA OPAŁ

( ilość produktów: 20 )

Stojaki ogrodowe na opał - wiaty na drewno

Kominki od wielu lat wiodą prym w aranżacji wnętrza. Stanowią jednak nie tylko efektowny i przytulny element dekoracyjny, w wielu domach są dodatkowym czy nawet głównym źródłem ciepła. Należy jednak pamiętać, że decydując się na ogrzewanie drewnem, musimy dysponować czasem na jego przygotowanie i odpowiednich rozmiarów terenem, by je składować. Sposoby przechowywania drewna, mają bowiem istotny wpływ na jego właściwości jako opału. Stojaki na drewno stanowią doskonałe rozwiązanie do przechowywania drewna kominkowego oraz wyeksponowania jego piękna. Dzięki nim można zapomnieć o nieporządku i chaosie.

Stojaki i wiaty na drewno kominkowe

Stojaki na drewno kominkowe doskonale sprawdzają się na zewnątrz w ogrodzie, przy grillach oraz paleniskach, a także przy szopach ogrodniczych. Charakterystyczną cechą naszych stojaków na drewno jest wysoka jakość wykonania, jak również trwałe materiały, takie jak drewno i metal. To właśnie dlatego są one tak solidne i służą przez lata. Niezmiennie prezentują się znakomicie, są także elementem dekoracyjnym. Stojaki na drewno w Domodeo24, dostępne są w wielu kształtach oraz rozmiarach. W związku z tym każdy z łatwością dostosuje odpowiedni model do własnych preferencji oraz dostępnej przestrzeni. W ten sposób można stworzyć piękną aranżację w ogrodzie, a przy okazji jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dlatego też spośród wielu zalet stojaków na drewno należy również wyróżnić wygodę podczas ich użytkowania. Poukładane estetycznie drewno na stojaku ułatwia wyciąganie upału w dowolnym momencie. Stojak na drewno na zewnątrz to propozycja dla osób ceniących sobie harmonię oraz porządek. Są to produkty trwałe, a dzięki nieskomplikowanej konstrukcji dobrze komponują się z każdą aranżacją. Ponadto prezentują się one niezwykle efektownie.

Jakie drewno do kominka wybrać?

Decydując się na kominek w domu, trzeba liczyć się z kilkoma obowiązkami. Należy pamiętać o zapasie drewna, umieć je porąbać i odpowiednio ułożyć. Niestety nie każde drewno nadaje się na opał. Do palenia w kominku nie nadaje się drewno drzew iglastych, które jest zdecydowanie najtańsze. Zawiera ono żywicę, która parując, osadza się na szybie oraz wewnątrz komina, tworząc trudną do usunięcia, tłustą warstwę i do tego nieprzyjemnie dymi. Posiadacze kominków powinni decydować się na twardsze drewno drzew liściastych, tu najtańsza jest osika, brzoza i rabinia, ale mają one niewielką wartość energetyczną, pod względem kalorycznym lepszy jest dąb, grab, jesion czy buk, które są jednak drewnem nieco droższym. Pod względem energetycznym, dorównują im gatunki drzew owocowych – szczególnie śliwa, jabłoń czy grusza. Warto wiedzieć jednak, że drewno sezonowane jest droższe od świeżego. Opał można kupić w pobliskim nadleśnictwie lub od pośrednika.

Stojaki na drewno - idealne miejsce do przechowywania opału

Drewno opałowe powinno być przechowywane blisko domu. Pamiętajmy, że zimą będziemy uzupełniać jego bieżący zapas. Ze względów praktycznych, powinno więc być składowane w miejscu, do którego mamy dobry dostęp przez cały rok. Jeśli wybierzemy miejsce w ogrodzie, to do miejsca składowania powinna prowadzić wygodna ścieżka. Praktycznym może okazać się usytuowanie tego miejsca, blisko utwardzonej drogi, co umożliwi dojazd samochodem i rozładunek drewna.

 

Stojak na drewno na zewnątrz to najbardziej powszechny sposób na przechowywanie drewna opałowego. Najczęściej jest to zadaszona budowla od dwóch, często ażurowych ścianach, zapewniających dobrą cyrkulację powietrza. Stojaki na drewno mają utwardzoną posadzkę, która izoluje drewno od wilgoci. Mogą one przylegać do ściany istniejącego już budynku, domu czy garażu, albo być wolnostojącą budowlą. W ofercie Domodeo24 znajdziesz stojaki na drewno z dwuspadowym, ewentualnie wysuniętym dachem, izolowaną podłogą i ażurowymi ścianami. Produkuje się je z impregnowanego drewna, które po jakimś czasie wymaga konserwacji.

Metalowy stojak na drewno opałowe

Stojak na drewno - metalowy to alternatywa dla drewnianych stojaków. W przeciwieństwie do drewna, metal nie wymaga żadnej konserwacji. Ich konstrukcja jest prosta, przez co niezwykle uniwersalna. Stalowe boki i dach są w pełni zakryte, tył oraz podłoże jest odkryte, przez co drewno się izoluję. Stojak na drewno metalowy jest budowlą solidną oraz stabilną, zapewnia dobrą izolację, cyrkulację powietrza i co ważne jest tanią alternatywą dla stojaków na drewno. Większe regały wymagają zakotwiczenia w podłożu, by zwiększyć bezpieczeństwo konstrukcji. Modele w sklepie Domodeo24 dostępne są w kilku wielkościach i wariantach.

Najprostszym sposobem przechowywania drewna, jest ułożenie go w stosy, przy ścianie istniejącego budynku mieszkalnego, garażu czy domku gospodarczego. Na składowanie drewna przy ścianie budynku, możemy się zdecydować, jeżeli mamy stojak z zadaszeniem. Dach zapewni częściową ochronę przed deszczem i śniegiem. Ta metoda sprawdza się w przypadku przechowywania niedużych ilości drewna. Pamiętajmy, że prawidłowe warunki składowania, zapewni nam jedynie południowa ściana budynku, która jest najintensywniej nagrzewana przez słońce i najdłużej utrzymuje ciepło, przez co drewno będzie szybciej wysychać.

pixel