Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Parasole ogrodowe

( ilość produktów: 194 )

Parasole ogrodowe - Parasole na stalowych i aluminiowych słupkach - domodeo24.pl

Osłonięcie się od prażącego słońca latem czy niewielkiego deszczu jesienią to podstawa do dobrego, komfortowego wypoczynku we własnym ogrodzie lub na tarasie. Warunki pogodowe nas nie rozpieszczają – w naszej szerokości geograficznej nigdy nie da się z całą pewnością przewidzieć najbliższych godzin. Warto się zabezpieczyć na tę okoliczność i nie uzależniać relaksu na łonie natury od warunków, na które nie mamy żadnego wpływu. Przejrzyj wszystkie parasole przeciwsłoneczne dostępne w Domodeo24 i złóż zamówienie już dziś!

Do czego służą parasole przeciwsłoneczne na balkon i do ogrodu?

Parasole na balkon to akcesoria na jednej nodze, zakończone u dołu dużą podstawą bądź zakończone słupkiem, przeznaczonym do wykonania konstrukcji we własnym zakresie (trzeba dokupić podstawę o odpowiedniej wadze). Sam słupek może znajdować się w dwóch miejscach – w centrum czaszy parasola bądź po boku. Które rozwiązanie jest lepsze? W kwestii komfortu zdecydowanie wygrywa słupek znajdujący się z boku, gdyż pozwala na nieskrępowany wypoczynek i postawienie stołu w samym centrum. Drugie rozwiązanie ma tę zaletę, że nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Słupek umieszczony w centralnej części czaszy jest zatem doskonałym wyborem w przypadku ciasnych tarasów i niewielkich balkonów.

Czasza parasola jest z reguły wykonana z bardzo mocnej tkaniny outdoorowej, przeważnie impregnowanego poliestru, który jest w pełni odporny na intensywne promienie słoneczne, które nie prowadzą do jego blaknięcia. Niektóre warianty są fabrycznie przygotowane do użytkowania w deszczu, jednak nie wszystkie. Część z nich warto spryskać specjalnym preparatem impregnującym, który zabezpieczy materiał przed nasiąkaniem wodą.

Stalowe żebra utrzymujące czaszę w odpowiedniej pozycji są stabilne i sztywne, dlatego materiał jest ciągle napięty i atrakcyjny wizualnie. Za wysuwanie czaszy odpowiada specjalny mechanizm – może nim być korbka lub pokrętło. Oba rozwiązania zapewniają możliwość szybkiego, łatwego i bezproblemowego rozłożenia parasola ogrodowego w razie potrzeb w zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Parasole na balkon – najważniejsze zastosowania

Wszystkie parasole na balkon mają kilka cech, dzięki którym stanowią bardzo popularny wybór wśród właścicieli domów czy mieszkań. Mogą w każdym z nich pełnić wiele różnorodnych funkcji, które z reguł mają jeden cel – poprawę życiowego komfortu.

  • Parasole ogrodowe zapewnią osłonę przed słońcem. Prażące, intensywne promienie słoneczne są podczas wypoczynku na świeżym powietrzu bardzo niekomfortowe. Nie dość, że zwiększają temperaturę ciała, to także rozgrzewają wszystkie napoje oraz posiłki, a goście muszą mrużyć oczy podczas dłuższego pobytu. Ciężko ocenić przesiadywanie w takich warunkach za wygodne.
  • Parasole na balkon skutecznie chronią także przed niewielkim deszczem, oczywiście w przypadku, gdy wybierzemy model przeznaczony do tego celu lub zabezpieczymy jego materiał samodzielnie. W ten sposób możemy spędzić miły czas w rodzinnym gronie nawet podczas chwilowych opadów lub mżawki, możemy również popracować w takich warunkach na komputerze.
  • Parasole ogrodowe poprawiają stylistykę domu – wystarczy wybrać wariant w odpowiednim kolorze i w ten sposób urozmaicić swoją przestrzeń przydomową. Oferujemy cały przekrój barw – od kolorów monochromatycznych, np. bieli, czerni czy szarości, aż po intensywne i mocno nasycone modele w odcieniu błękitu, zieleni czy żółtego. Oferujemy nawet modele w stylu hawajskim!

Parasole na balkon można zastosować dosłownie wszędzie

Zakup parasola na balkon to inwestycja na lata, którą warto dokładnie przemyśleć. Wystarczy wybrać wariant pasujący do przydomowej aranżacji i stworzyć w ten sposób ciekawą stylizację przestrzeni przydomowej. To jednak duże uproszczenie.

Do małometrażowych balkonów czy tarasów najlepiej sprawdzą się półparasole – modele z połową czaszy, które można przyłożyć bezpośrednio do elewacji. Zajmują bardzo niewiele miejsca, dlatego można je zastosować nawet w przypadku naprawdę małych balkonów w blokach. Zapewnią dobry wypoczynek kilku osobom

W przypadku dużych ogrodów możemy sobie pozwolić na zdecydowanie więcej. W grę wchodzą wówczas wszystkie parasole przeciwsłoneczne, w tym nawet modele z czaszą o bardzo dużej średnicy, np. 400 cm. Takie warianty są idealnym wyborem dla osób, którzy chcą biesiadować z wieloma przyjaciółmi jednocześnie lub z całą, dużą rodziną bez uczucia skrępowania i ciasnoty.

Czym się kierować wybierając parasole przeciwsłoneczne?

Parasol na balkon to zakup na lata, który warto przemyśleć. To inwestycja oraz forma zabezpieczenia się przed dyskomfortem związanym z wypoczynkiem na łonie natury. Przejrzyj wszystkie parasole przeciwsłoneczne i złóż zamówienie już dziś, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie odpowiemy na każde pytanie, rozwiejemy wątpliwości i przybliżymy wszystkie informacje techniczne na temat poszczególnych produktów. Gwarantujemy szybką wysyłkę oraz bezpieczne pakowanie na czas transportu.

pixel