Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stoły drewniane do ogrodu

( ilość produktów: 5 )

Stoły drewniane do ogrodu: sosna, akacja, bambus - domodeo24.pl

Stół w domu to podstawa – jeden znajdziemy w jadalni, drugi w kuchni, a trzeci, raczej niewielki i kompaktowy – w salonie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby kolejny zastosować we własnym ogródku, na balkonie lub tarasie. Wielbiciele długiego wypoczynku w rodzinnym gronie z pewnością chcą spożywać posiłki na świeżym powietrzu w przyjemnej atmosferze. Stoły drewniane do ogrodu mogą służyć jako niezastąpiony mebel na większe spotkania, podczas grillowych spotkań z przyjaciółmi czy dużych uroczystości organizowanych na łonie natury. Przejrzyj wszystkie drewniane stoły do ogrodu i złóż zamówienie już dziś!

Stoły drewniane do ogrodu – atrakcyjne i stylowe

Stół z drewna do ogrodu mają wiele zalet, dzięki którym stanowią podstawowy wybór w przypadku aranżacji zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego ogrodu, balkonu czy tarasu. Drewno, jako materiał w stu procentach naturalny, doskonale harmonizuje się z posesją i komponuje się z innymi drewnianymi elementami wyposażenia, np. ławkami, altanami czy otoczeniem rabat. Stoły drewniane do ogrodu mają jednak znacznie więcej innych zalet.

  • Są stabilne. Drewniane stoły do ogrodu ze względu na dość masywną budowę są także dość ciężkie, a tym samym stabilne i nie chwieją się nawet przy pełnym obciążeniu. Modele wykonane np. z lekkich tworzyw sztucznych mogą chwiać się w trakcie spożywania posiłków. To nie tylko niezbyt komfortowe, lecz także niebezpieczne przypadłości stołów wykonanych z pustych tworzyw.
  • Są bardzo mocne. Dobrze zaimpregnowane drewno zapewnia wiele lat intensywnej eksploatacji. Jest w zasadzie w stu procentach odporne na standardowe uszkodzenia wynikające z jego zewnętrznego użytkowania. Drewno zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych nie chłonie wody, a zimą nie przemarza. Ponadto konstrukcji nie atakuje robactwo. Sam materiał nie butwieje.
  • Nie wymagają specjalnych podestów. Nóżki dzięki stabilności można postawić na praktycznie każdej nawierzchni – na trawie, betonowej wylewce, posadzce pokrytej płytkami zewnętrznymi oraz na desce tarasowej.
  • Można zmienić ich kolor. Drewno jest bardzo chłonne, dlatego po zakupie można je zaimpregnować i zachować jego stylistykę lub odwrotnie – zmienić kolor i jego intensywność. Na rynku znajduje się wiele różnego rodzaju specyfików służących właśnie w tym celu.

Stoły drewniane do ogrodu – ekologia przede wszystkim!

Stoły z drewna do ogrodu są przede wszystkim ekologiczne. Życie w zgodzie z naturą interesuje coraz więcej osób świadomych konsekwencji swoich czynów. Odpowiedzialnie rezygnujemy z tworzyw sztucznych i staramy się w swoim życiu wykorzystywać jak najwięcej produktów wyprodukowanych z materiałów pochodzących z recyklingu.

Stoły drewniane do ogrodu są w tej kwestii niedoścignionym wzorem – zostały wyprodukowane w całości z materiału, którego rozkład jest krótki i zgodny z naturą. Ponadto z reguły do jego produkcji i obróbki wykorzystuje się wyłącznie bezpieczne barwniki oraz dodatki, które również nie wywołują żadnych negatywnych reakcji ze strony natury.

Drewniane stoły do ogrodu – liczy się jakość

Stoły z drewna do ogrodu mają także wiele innych zalet, oczywiście tylko w przypadku, gdy zakupisz model o odpowiednio wysokiej jakości. Liczy się przede wszystkim samo drewno. Bardzo dużą popularnością wśród wymagających klientów, którzy w przypadku swoich mebli ogrodowych stawiają na najwyższą jakość, cieszy się drewno tekowe. Jest bardzo trwałe, mocne, sztywne i stabilne, dlatego na jego powierzchni rzadko pojawiają się jakiekolwiek uszkodzenia. Blaty mogą być wykonane również z litego drewna akacjowego i wielu innych materiałów, które są równie wytrzymałe.

Bardzo duże znaczenie ma także sposób montażu. Dobrze zaprojektowane otwory, długie wkręty i doskonale dopasowane śruby są fundamentem dobrze wykonanego stołu drewnianego do ogrodu. Warto na to zwrócić uwagę. Ma to bowiem wpływ na bezpieczeństwo, trwałość i stabilność całej konstrukcji przez wiele lat po montażu.

Stoły z drewna do ogrodu – jak wybrać odpowiedni?

Duża popularność drewnianych stołów do ogrodu sprawia, że na rynku i zarazem także w naszym sklepie można znaleźć dziesiątki bardzo ciekawych modeli. Wybór odpowiedniego może tylko z pozoru wydawać się dość trudny, tak naprawdę sprowadza się jednak do ilości wolnego miejsca i zastosowania. Stoły z drewna do ogrodu różnią się:

  • wielkością: małe i duże,
  • kształtem: okrągłe, kwadratowe, prostokątne,
  • rozwiązaniami technicznymi: mogą być zespolone z siedziskiem lub występować w komplecie,
  • wysokością.

Każdy wariant warto wybrać przede wszystkim ze względu na ilość wolnej przestrzeni w ogrodzie. W tych największych ogródkach i tarasach warto postawić na duże i przestronne stoły drewniane do ogrodu. Zapewnią odpowiednią ilość miejsca nawet na największe imprezy i uroczyste kolacje ze znajomymi.

Jeśli jednak dysponujesz tylko niewielkim balkonem – zdecyduj się na mały stolik, np. kawowy, który będzie służył przede wszystkim jako miejsce do odłożenia kawy czy herbaty i zimnych napojów.

pixel